SÜLFÜRİK ASİT-%97

New SÜLFÜRİK ASİT-%97

Ürün Adı

SÜLFÜRİK ASİT %97

Cas No

7664-93-9

Kimyasal Formülü

H2SO4

Görünüm

Renksiz/kahverengi

Saflık(%)

97,2

Yoğunluk (Kg/Litre)

1,836

Parlama Noktası, °C

Parlayıcı değildir

Kaynama Noktası, °C

310


Özellikleri :

Sülfürik asit (H2SO4), renksiz ve yağımsı bir sıvıdır. Sanayide oldukça önemli olan kuvveti bir asittir. Suda çözünen ve kimya sanayinde en fazla kullanılan üründür. Akü asidi, zac yağı ya da zac asidi olarak ta bilinir. Suyla karıştığında yüksek bir ısı açığa çıkmaktadır. Tehlikeli sıçramalar yapabileceğinden, suyla karıştırılırken suyu aside ilave etmek yerine, asidin suya ilave edilmesi gerekir. İnsan sağlığına tehlikeli olduğundan, cilde temas etmesi halinde gereken tüm önlemler alınmalı ve müdahale edilmelidir.  

Kullanım Alanları

  • Endüstride pek çok alanda kullanılan bu asidin özellikle gübre üretiminde, amonyum sülfat üretiminde, boya sanayisinde, patlayıcı yapımında ve petro kimya sanayisinde kullanıldığını görebilmek mümkündür.
  • Formülü H2SO4 olan sülfürik asit, çok güçlü bir mineral asididir. Suda her konsantrasyonda çözülmesi mümkündür. Sanayide değme yöntemi kullanılarak ya da kurşun odalar yöntemi kullanılarak üretildiğini görebilmek mümkündür. Sülfürik asit çeşitli derişimleri durumunda gübre, pigment, boyar madde, patlayıcı madde, ilaçlama, inorganik tuz ve petrol arıtım ile metalurji işlemlerinde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra çeşitli pillerin yapımlarında da sülfürik asitten yararlanıldığını görebilmek mümkündür. Bu asidin halk arasında akü asidi olarak bilindiğini söyleyebiliriz. Elektriği ileten ve suda çözündüğü zaman çok yüksek ısı çıkaran bir madde olarak karşımıza çıkmaktadır.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: SILICA SOL
  • Availability: Ön Sipariş

Tags: Sülfürik asit, asit