NP10 - %98

NP10 - %98

Ürün İsmi

NP 10- %98

Cas No

26027 – 38 – 3 

Kimyasal Formül 

C15H24O

Saflık Derecesi %

98

Kaynama Noktası

270

Fiziksel Görünüm

Renksiz

Erime Noktası

6

pH

6 – 7

Yoğunluk

1.100 GR / cm3

Çözünürlük

Suda Çözünür

Özellikleri :

Nonilfenoller, alkilfenoller olarak adlandırılan, yakından ilişkili organik bileşiklerin bir ailesidir. Antioksidanlar, yağlama yağı katkı maddeleri, çamaşır ve bulaşık deterjanları, emülgatörler ve çözündürücüler üretiminde kullanılırlar. Bu bileşikler deterjanlar, boyalar, zirai ilaçlar, kişisel bakım ürünleri ve plastiklerde kullanılan alkilfenol etoksilatlar ve nonilfenol etoksilatlar gibi iyonik olmayan yüzey aktif cisimlerinde de mevcuttur. Nonilfenol, çevre içindeki yaygınlığı ve östrojen benzeri aktivite ile hareket etme kabiliyeti nedeniyle bir endokrin bozucu ve xenoestrojen olarak potansiyel rolü nedeniyle ilgi çekmiştir.

Nonilfenol izomerlerin karışımı soluk sarı bir sıvıdır, ancak saf bileşikler renksizdir. Nonilfenoller suda ılımlı olarak çözünür ancak alkolde çözünebilir.

Kullanım Alanları :

  • Nonilfenol, antioksidanlar , yağlayıcı yağ katkıları, çamaşır ve bulaşık deterjanları , emülsiyon yapıcılar ve çözündürücüler üretiminde kullanılır .
  • Ayrıca kauçuk, vinil polimerler, poliolefinler ve polistiren gibi polimerleri korumak için kullanılan bir antioksidan olan tris (4-nonil-fenil) fosfit (TNPP) üretmek için kullanılabilir,
  • Bunun yanı sıra plastik gıda ambalajında stabilizatör olmaktadır . Nonilfenolün baryum ve kalsiyum tuzları, polivinil klorür (PVC) için ısı dengeleyici olarak da kullanılır.
  • Nonilfenol ayrıca deterjan, boya, böcek öldürücü ilaçlar, kişisel bakım ürünleri ve plastiklerde kullanılan non-iyonik yüzeyaktif maddeler nonilfenol eksoksilatların üretiminde genellikle bir ara madde olarak kullanılır.
  • Nonilfenol ve nonilfenol etoksilatlar sadece Avrupa dışındaki ev deterjanları bileşenleri olarak kullanılırlar.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: np10
  • Availability: In Stock

Tags: NP10