PEG 400 - %99

PEG 400 - %99

Ürün İsmi

PEG 400 - %99

CAS Number

25322-68-3 

Formülü

C2nH4n+2On+1

Molar Ağırlık

380-420 g/mol

Yoğunluk

1.128 g/cm3

Saflık(%)

99

Erime Noktası

4 - 8 °C

Parlama Noktası

238 °C


Özellikleri :

PEG 400 düşük molekül ağırlıklı bir polietilen glikoldur. Berrak, renksiz, viskoz bir sıvıdır. Kısmen düşük toksisitesinden dolayı PEG 400, çeşitli farmasötik formülasyonlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Polietilen glikol, etilen oksit, su, etilen glikol veya etilen glikol oligomerleri ile etkileşim yoluyla üretilir. Reaksiyon asidik veya bazik katalizörler ile katalize edilir. Düşük polidispersite (dar molekül ağırlığı dağılımı) olan polimerlerin üretilmesine izin verdiklerinden, etilen glikol ve bunun poligomerleri, su yerine bir başlangıç malzemesi olarak tercih edilir. Polimer zincir uzunluğu, reaktanların oranına bağlıdır.

Kullanım Alanları :
PEG hidrofilik molekül olduğundan, tek moleküllü flüoresans çalışmalarında proteinlerin spesifik olmayan yapışmasını önlemek için mikroskop cam slaytlarını pasifleştirmek için kullanılır.
Polietilen glikol, toksisitesi düşüktür ve çeşitli ürünlerde kullanılır.
Polimer, sulu ve sulu olmayan ortamlarda çeşitli yüzeyler için yağlayıcı bir kaplama olarak kullanılır.
PEG, esnek, suda çözünür bir polimer olduğundan, çok yüksek ozmotik basınçlar oluşturmak için kullanılabilir.
Polietilen glikol, gaz kromatografisi için polar durağan bir fazın yanı sıra elektronik test cihazlarında bir ısı transfer sıvısı olarak yaygın olarak kullanılır .
PEG, kütle spektrometri deneylerinde, doğru ve tekrarlanabilir ayarlamaya izin veren karakteristik parçalanma modeliyle sıklıkla kullanılır.
Dar alanlı etoksilatlar gibi PEG türevleri yüzey aktif maddeler olarak kullanılır .
PEG bazı polimerler oluşturmak için kullanılan amfifilik blok kopolimerlerin hidrofilik bloğu olarak kullanılmıştır .
PEG bir dizi müshilatin temelidir . Polietilen glikol ve ilave elektrolitler ile tüm bağırsak sulama , cerrahi veya kolonoskopi öncesi bağırsak hazırlığı için kullanılır .
PEG birçok farmasötik ürünlerde bir eksipiyan olarak da kullanılır .
PEG, bir yalıtkanda süperiletkenliği indüklemek için bir elektrikli çift katmanlı transistörde kapı izolatörü olarak kullanılmıştır.
PEG, teknik seramiklerin hazırlanmasında bir bağlayıcı olarak kullanılır .
PEG birçok cilt kremlerinin (cetomakrogol olarak ) ve kişisel yağlayıcıların (sıklıkla gliserin ile kombine edilen ) temelidir .
PEG, bir dizi diş macununda bir dispersan olarak kullanılır . Bu uygulamada, su bağlar ve ksantan sakızının diş macunu boyunca eşit dağılımda kalmasına yardımcı olur .
PEG, vücut zırhında ve şeker hastalığını izlemek için kullanılan dövmelerde de araştırılıyor .
Düşük molekül ağırlıklı formülasyonlarda  baskı kafaları için bir mürekkep solventi ve yağlayıcı olarak HP yazıcılarında kullanılır .

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: PEG 300-400
  • Availability: Ön Sipariş

Tags: peg 400