METİLEN KLORİT %99.9

METİLEN KLORİT %99.9

Ürün İsmi

 METİLEN KLORİT - %99.9

Cas No

 75-09-2

Kimyasal Formülü

 CH2Cl2

Görünüm

 Şeffaf sıvı

Saflık (%)

 99.9

Yoğunluk (g/cm3)

 1.33

Erime Noktası (°C)

 -96.7

Kaynama Noktası (°C)

 39.6

Molekül Ağırlığı (g/mol)

 84.93

Suda Çözünürlük (g/L)

13


Özellikler :

Diklorometan (DCM veya metilen klorür), CH2CI2 formülüne sahip organik bir bileşiktir. Orta derecede tatlı bir aromaya sahip bu renksiz, uçucu sıvı, yaygın olarak bir çözücü olarak kullanılır. Su ile karışabilir olmasa da, birçok organik çözücü ile karışabilir. Diklorometanın en iyi bilinen uygulamalarından biri içki kuşu ısı motorudur.

Doğal diklorometan kaynakları arasında okyanus kaynakları, makroalgler, sulak alanlar ve yanardağlar bulunur. Bununla birlikte, çevredeki diklorometan çoğunluğu endüstriyel emisyonların bir sonucudur.

Kullanım Alanları :

  • Boya sıyırıcı ve yağ giderici olarak yaygın olarak kullanılır.
  • Gıda endüstrisinde, kahve ve çikolatayı kafeinsiz hale getirmenin yanı sıra şerbetçiotu özleri ve diğer aroma maddeleri hazırlamak için kullanılmıştır.
  • Volatilitesi aerosol sprey itici olarak ve poliüretan köpükler için bir üfleme ajan olarak kullanılmasına neden olmuştur.
  • Kimyasal bileşiğin düşük kaynama noktası kimyasalın, küçük sıcaklık farklarından mekanik enerji çekebilen bir ısı motorunda çalışmasına olanak tanır. Bir DCM ısı motoruna bir örnek, içki kuşudur. Oyuncak oda sıcaklığında çalışır.
  • Kauçuk, metal ve tekstil sanayilerinde, ilaç endüstrisinde şişe yıkamada temizleyici ajan olarak, aerosol uygulamalarında solvent buhar bastırmada ve genel temizlik solventi olarak kullanılır. Esnek poliüretan köpükler için bir köpük şişirici ajan olarak, böcek ilaçlarında bir itici olarak, hava tazeleyiciler ve boyalarda kullanılmaktadır.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: METİLEN KLORİT
  • Availability: Ön Sipariş

Tags: metilen klorit