BUTİL GLİKOL- %99

BUTİL GLİKOL- %99

Ürün İsmi

 BUTİL GLİKOL - %99

Cas No

 111-76-2

EINECS NO

 203-905-0

Kimyasal Formülü

 C6H14O2

Görünüm

 Renksiz / Sıvı

Saflık (%)

 99.0

Yoğunluk (g/cm3)

 0.90

Kaynama Noktası (°C)

171


Özellikleri :

Butil glikol, yüksek kaynama noktalı, düşük uçuculuğu ve hafif meyveli kokusu olan berrak, renksiz yağlı bir sıvıdır. Diğer glikol eterlerinde olduğu gibi, aynı molekülde bir eter ve bir alkol grubu içeren iki işlevli bir nitelik taşır. Su ve çok çeşitli organik çözücülerle tamamen karışabilir. Bu mükemmel karışabilirlik, geniş bir uygulama yelpazesinde mükemmel performans özellikleri sunan çok yönlü bir çözücü ve bağlama maddesi olmasını sağlar.
Onun iki işlevli yapısı aynı zamanda bir alkolün tipik reaksiyonlarını sergilemek demektir, yani. esterifikasyon, eterifikasyon, oksidasyon ve asetatlar ve alkolatlar ile atmosferik oksijen varlığında peroksit oluşturan bir eterinkinin oluşumu.
Butil glikol yanıcı bir malzemedir. Ürünü ve boş kapları ısı, kıvılcım ve alevden uzak tutun. Güvenlik ve hijyen konusunda iyi endüstri uygulamalarına uygun olarak tutun.

Kullanım Alanları :

  • Yüzey tozumasını engelleyici, kuruma geciktirici, yüzey düzenleyici olarak, çabuk kuruyan laklarda, verniklerde çözücü solvent olarak görev yapar. Deterjan sektöründe ve oto bakım ürünlerinde çözücü ve temizleyici olarak kullanılır.
  • Diğer uygulamalar baskı mürekkepleri ve tekstil boyalarında çözücü olarak ve hidrolik sıvıların bir bileşeni olarak kullanılır. Ayrıca sondaj ve kesme yağlarının bir bileşenidir ve bir petrol sızıntısı dispersan ürünü olan Corexit 9527'nin önemli bir bileşenidir.

  • Aynı zamanda bir kimyasal ara madde ve bu nedenle, kendisi mükemmel bir çözücü olan butil glikol asetat üretiminde bir başlangıç ​​malzemesidir. Fitalik anhidridin reaksiyonuyla plastikleştiricilerin üretiminde de başlangıç ​​malzemesidir.
  • Bütil glikol ayrıca birçok ev temizleme ürününün bir bileşeni olduğu için çoğu evde düzenli olarak kullanılan bir şeydir. Ev temizleme ürünleri için çok iyi bir temizleme gücü sağlar ve ayrıca bu ürünlerin çoğuyla ilişkili karakteristik bir koku sağlar. Ayrıca bazı endüstriyel ve ticari yüzey temizleyicilerinde aynı rolü oynamaktadır.
  • Butil glikol, su bazlı boyalar, kaplamalar ve mürekkeplerde solvent ve birleşim ajanı olarak yaygın olarak kullanılır; burada ürünlerin akışını geliştirir ve kuruma sürelerini uzatır. Üre, melamin ve fenolik fırın kaplamaları için etkili bir akış arttırıcıdır.
  • Butil glikol, hafif kokusu nedeniyle birçok üründe tercih edilmektedir. Birçok mumda, reçinelerde, yağlarda ve tekstil boyalarında solvent ve bağlaşım ajanı görevi görür ve tipik olarak bu tür ürünlerle ilişkili olan iyi bir temizleme gücü ve koku sunan birçok endüstriyel, ticari ve ev temizlik ürünlerinde kullanılır.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: BUTİL GLİKOL
  • Availability: Ön Sipariş

Tags: butil glikol, glikol