METİL ETİL KETON - %99.5

METİL ETİL KETON - %99.5

Ürün İsmi

 METİL ETİL KETON (MEK) - %99.5

Cas No

 78-93-3

Kimyasal Formülü

 C4H8O

Görünüm

 Şeffaf sıvı

Saflık (%)

 99.5

Yoğunluk (g/cm3)

 0.805

Kaynama Noktası (°C)

80

Molekül Ağırlığı (g/mol)

 72.11

Suda Çözünürlük (g/L)

275


Özellikler :

Metil Etil Keton , keton tipi aktif bir organik solventtir. Fenolik, alkid, vinil reçine içeren sistemlerde, selülozik sistemlerde; boya sökücülerde ve yapıştırıcılarda kullanılır. Ayrıca yiyecek ve içecek endüstrisi için profesyonel temizlik ve bakım ürünlerinde de kullanımı vardır.

Kullanım Alanları

  • Metil Etil Keton , keton tipi aktif bir organik solventtir. Fenolik, alkid, vinil reçine içeren sistemlerde, selülozik sistemlerde; boya sökücülerde ve yapıştırıcılarda kullanılır. Ayrıca yiyecek ve içecek endüstrisi için profesyonel temizlik ve bakım ürünlerinde de kullanımı vardır.
  • Mek Solvent, etkili ve yaygın bir çözücüdür [ve zamklar , reçineler , selüloz asetative nitroselüloz kaplamalar ile vinil filmlerdeki işlemlerde kullanılır.  Bu nedenle, plastik, tekstil, parafin mumu üretiminde ve cila , cila , boya sökücü,denatüre alkol , yapıştırıcılar için bir denatüre edici madde ve temizlik gibi ev eşyalarında kullanılmaktadır. 
  • Metil etil ketonun diğer adı bütanondur. Boya sektöründe uygulamalarda hızlı kuruma sağlar. Boya soymada, kağıt kaplamada, fleksografi ve gravüre baskı için, diazotipi materyaller kauçuk üretiminde ve ahşap vernikleri gibi uygulamalarda solvent olarak kullanılır. Keçe yapıştırıcısı üretiminde solvent, elektrolizle kaplamada soğuk temizleme ve buharla yağ gidermede kullanılmaktadır.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: MEK SOLVENT
  • Availability: In Stock

Tags: METİL ETİL KETON