SODYUM METASİLİKAT (Penta Hidrat)

SODYUM METASİLİKAT (Penta Hidrat)

Ürün Adı :

SODYUM METASİLİKAT - PENTAHİDRAT

CAS No :

10213-79-3

Moleküler Formülü :

Na2O3Si

Moleküler Ağırlık :

122.06 gr/mol

Erime Noktası :

1089 ° C

yoğunluğu :

2.4 g/ cm3

Görünümü :

Beyaz Toz Halinde

Kaynama Noktası :

83 °C

Özellikler :

Sodyum metasilikat bir silisik asit tuzudur ve bir inorganik tuz ürünü olarak sınıflandırılır ve moleküler formülü Na2SiO3 . Toksik olmayan, kokusuz ve zararsız bir beyaz toz veya kristal parçacıktır. Suda çözünür, ancak alkol veya asitlerle çözünmez. Sulu çözeltisi alkalindir ve havayla temas ettiğinde higroskopi ve çözünebilirliğe sahiptir.

Kullanım Alanları :

·         Endüstriyel ürünler için hammadde (silika sola, silika jel, çökel silikalar, zeolitler, alüminosilikalar, magnezum silikalar, sentetik killer, seramik ve katalizörler)

·         Deterjanlar(kumaş yıkama tozları, bulaşık yıkama deterjanları, endüstriyel temizlik ajanları)

·         Yapışkanlar ve birleştirici (kağıt, karton, kömür tozu briquetleri, çatı döşeme kiremitleri tuğlalar ve seramikler, kırılmayan çimentolar), plasterler, harçlar, döküm kalıpları ve içleri kaynak değnekleri)

·         Yüzey kaplama (Titanyum dioksit üretimi, beton, masonluk için ve cam yüzeyler için boyalar, ateşe dayanıklı cam, tünel ve maden inşaatı için sprey kaplama)

·         Kağıt hamuru ve kağıt imali (mürekkep bozma ve beyazlatma)

·         Su muamelesi (aşınmadan koruma)

·         Sivil mühendislik (toprak mühürleme, delmede , tünel açmada, madenlerde, arazileri ölçeklemede, maden ocağı inşasında stabilizasyon, sahil şeridi düzenlemede stabilizasyon)

·         Arıtılmış petrol geri kazanma (petrol akımını geliştirmek)

·         Tekstil işlemleri (beyazlatıcı ve boya stabilizörü)

·         Sodyum metasilikat, çamaşır deterjanı, seramik, kaplama, tekstil, matbaa, kağıt yapımı, beton, çimento, yanmaz malzemeler, yağlar, deri işleme ve diğer birçok endüstriyel alanda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Şu anda onu en çok kullanan endüstriler: endüstriyel temizlik, çamaşır deterjanı, beton, matbaa, kağıt yapımı, çimento, yağ madenciliği vb.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
  • Product Code: SODYUM METASİLİKAT
  • Availability: In Stock

Tags: SODYUM METASİLİKAT