TUZLAR


Göster:
Sırala:

KALSİYUM KARBONAT

Kalsiyum karbonat, sanayide mermer, tebeşir ve kireçtaşı , boya malzemelerinin , PVC üretimnde ve seramik yapımında kullanılır. Ayrıca tıb alanında ve gıda katkı maddesi olarak da uygulama alanı vardır...

KALSİYUM KLORÜR

Görünümü : Flake pul halindeKimyasal Adı : Calcium dichlorideKimyasal Formül : CaCl2Ambalaj Şekli : 25 Kg. ÇuvallardaTanımı ve Kullanım Alanları :Kalsiyum klorür klorür ve üretim, suda çözünen aquo kompleksi [Ca (lH 2 O) 6 ] 2+ . Bu yolla, bu solüsyonlar "serbest" kalsiyum ve serbest klorür iyonlarının kaynaklarıdır. Bu açıklama, bu solüsyonların kalsiyum fosfata katı bir çökelti vermek üzere fosfatkaynaklarıyla reaksiyona girmesi ile gösterilmektedir :3 CaC 2 + 2 PO 3-4 Ca →..

SODYUM ASETAT

Görünümü : Beyaz tozKimyasal Adı : Sodium AcetateKimyasal Formülü :  C2H3NaO2Ambalaj Şekli : 25 Kg. Lık Torbalarda Bulunur.Tanımı ve Kullanım Alanları :Sodyum Asetat; Görünümü beyaz toz şeklinde olan ve suyla tepkimeye girdiği anda sıvılaşan asetik asitin sodyum tuzudur. Sodyum Asetat'ın kimyasal adı '' Sodium Acetate '' olarak geçmektedir. Kimyasal formülü '' C2H3NAO2 '' olan anhidrit yapıdaki sodyum asetat suda çözünüm göstermektedir. Tehlikeli..

SODYUM BENZOAT

Görünümü : Beyaz TozKimyasal Adı : E211, Benzoate Of SodaKimyasal Formülü : NaC6H5CO2Ambalaj Şekli : 25 Kg. Lık TorbalarTanımı ve Kullanım Alanları :Sodyum benzoat, birçok ürünün içerisinde yer alan sodyum benzoat, koruyucu madde olarak tercih edilen bir tür tuz türevidir. Bazı ürünlerin içerisine tat vermek için de kullanılan bu madde gıda ürünlerinde fazla kullanılmamalıdır. En fazla %0,1 şeklinde kullanılması uygun görülmüştür. Sodyum benzoat maddesinin gıdalar da fazla ku..

SODYUM BİSULFAT

Görünümü :  Beyaz tozKimyasal Adı : Sodium hydrogen sulfateKimyasal Formülü : NaHSO4Ambalaj Şekli : 25 kg. torbalarda.Kullanım Alanları :Sodyum Bisülfit, Diğer adı sodyum asit sülfat veya sodyum hidrojen sülfit olan bu kimyasal maddenin element tablosundaki adı NaHSO4' tür. Beyaz renkli ve kokusuz olan bu kimyasal asit tuz karakterlidir. Kuru halde nakliyesi mümkün olan bu bileşik su da çözünür ve ısındığı zaman içinde bulanan suyu kaybederek sod..

SODYUM GLUKONAT

Görünümü : Beyaz/sarımtırak tozKimyasal Adı : Sodium D-gluconateKimyasal Formülü : C6H11NaO7Ambalaj Şekli : 25 kg. torbalardaTanımı ve Kullanım Alanları :Sodyum glukonat, glukonik asitin sodyum tuzudur ve glikozun fermantasyonu ile üretilir. Suda çok çözünen, beyaz granüler, kristalimsi bir katıdır. Korozif değildir, toksik değildir, biyolojik olarak parçalanabilir ve yenilenebilirdir. Yüksek sıcaklıklarda dahi oksidasyona ve indirgenmeye karşı dirençlidir. Sodyum glukonatın ..

SODYUM METABİSÜLFİT

Kimyasal Adı : Sodium pyrosulfite, Sodium disulfiteKimyasal Formülü : Na2S2O5, Na-O-(S=O)-O-(S=O)-O-NaAmbalaj Şekli : 25 kg ve 1000 kg torbalardaKullanım Alanları :Sodyum metabisülfit, inorganik bir tuz maddesidir. Disodyum ya da sodyum pirosülfit olarak da bilinir. Normal koşullar altında katı halde bulunan sodyum metabisülfitin genel görünümü sarıya çalan pudra rengi ya da beyazdır. 150 santigrat derece sıcaklıkta eriyebilen sodyum metabisülfit, uzun yıllardı..

SODYUM PERKARBONAT

Sodyum Perkarbonat, Hidrojen Peroksit ve Sodyum Karbonat kimyasalları kullanılarak Akışkan Yatak Granulasyon Prosesi ile üretilmektedir.Sodyum Perkarbonat, su ortamına sağladığı Aktif Oksijen ve Soda sayesinde; güçlü seviyede ağartma, sterilizasyon, su yumuşatma, temizleme ve koku giderme özelliklerine sahiptir. Bunun yanı sıra kokusuz olması, insan sağlığına ve çevreye zararlı herhangi bir kimyasal içermemesi nedeni ile çevre dostu bir kimyasaldır.Sodyum Perkarbonat, yaygın olarak deterjan ve l..

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ : Elektronik kartların temizlenmesinde kullanılır.Kart üzerinde birikmiş olan ..
Özellikleri:El, yüz temizliğinde kullanılan sedefli sıvı el yıkama maddesidir.Cildi kremleyen ve nem..
Kimyasal formülü (NH4).2HPO4  olan DAP (Diamonyum Fosfat) gübresi iki besinli bir gübredir. İçe..
Özellikleri:Banyo, lavabo, klozet, fayans ve armatürler ile taş, mozaik gibi yüzeylerin temizlik ve&..