SOLVENTLER


Göster:
Sırala:

ASETON

Görünümü : Akışkan Renksiz Sıvı Haldedir.Kimyasal Adı : Dimetil KetonKimyasal Formülü : C3H6O, OC(CH3)2Ambalaj Şekli : 165 kg lık Fıçılarda,800 Kg İbclerde,DökmeTanımı ve Kullanım Alanları :Ketonlar sınıfının ilk üyesi, dimetil ketondur. Kapalı formulü C3H6O, kaynama noktası 56 °C'dir.Su, etanol ve eterle her oranda birleşir. Keskin kokuludur. Odunun kuru kuruya damıtılmasından: kalsiyum asetatın ısıtılmasından; teknikte izopropanolün bakır katalizörl..

IZOPROPİL ALKOL

Görünümü : Renksiz sıvıKimyasal adı : propan-2-olKimyasal Formülü : C3H8OAmbalaj Şekli : VarillerdeKullanım Alanları :İzopropil alkol, renksiz, yanıcı sıvı diğer isimler çeşitli biliniyor. Örneğin, laboratuarda o isopropanol, isopro, iso, izopropil veya kısaltma IPA basitçe tarafından ibareli olabilir. Ayrıca bazen 2-propanol, referans muhtemelen denilen bir inorganik bileşik propanol olarak da bilinen bir izomeri olan etmektir. Tabii ki, izopropil alkol en yaygın basit ispir..

METİLEN KLORİT

Kimyasal Adı : DichloromethaneKimyasal Formülü : CH2Cl2Ambalaj Şekli : 270 Kg. VarillerdeTanımı ve Kullanım Alanları :Diklorometan (DCM veya metilen klorür), CH2CI2 formülüne sahip organik bir bileşiktir. Orta derecede tatlı bir aromaya sahip bu renksiz, uçucu sıvı, yaygın olarak bir çözücü olarak kullanılır. Su ile karışabilir olmasa da, birçok organik çözücü ile karışabilir. Diklorometanın en iyi bilinen uygulamalarından biri içki kuşu ısı motorudur.Doğal dik..

PERKLORETİLEN

Özellikleri:  Perkloretilen, yanıcı olmayan fakat uçucu bir solventtir. Havada 1 ppm kadarlık bir miktarı dahi insanlar tarafından fark edebilecek kadar keskin bir kokusu vardır. perkloretilen ,dikloretandan üretilmektedir.Trikloretilen bu reaksiyon esnasında açığa çıkan diğer bir yan ürün olduğundan, bu iki kimyasal daha sonra distilasyon tekniğiyle birbirinden ayrılır.Diğer bütün klorlu solventler gibi perkloretilenin de sinir sistemi üzerinde depresan etkisi vardır.Buharıyla temas, ..

TRİKLORETİLEN

Trikloroetilen, organik halojen bileşiklerinden, renksiz, hafif zehirli, uçucu sıvı.Trikloroetilen, organik halojen bileşiklerinden, renksiz, hafif zehirli, uçucu sıvı. Normal koşullar altında yanıcı olmadığı için kuru temizleme işlemlerinde, metal malzemelerin yağını gidermede, kahveden kafein, pamuk ile yünden yağ ve mumların özütlenmesinde çözücü olarak kullanılır...

Görünümü : Beyaz tozKimyasal Adı : Sodium dithioniteKimyasal Formülü : Na2S2O4Ambalaj Şekli : 25 kg...
Kimyasal adı: DETA, N-(2-aminoetil)-1,2-etandiamin, 2,2ı-diaminodietilen amin.Kullanım alanları ve ö..
Özellikleri;Klor bazlı organik ağartıcı içeren yardımcı yıkama maddesidir.Beyaz çamaşırların ağartıl..