ASİTLER


Göster:
Sırala:

ADİPİK ASİT

ÜRÜN AÇIKLAMASI: Özellikleri: Adipik asit 6 karbonlu düz zincirli bir dikarboksilik asittir. Suda az çözünür, alkol ve asetonda çözünür. Ticari adipik asidin neredeyse tamamı iki ayırıcı oksidasyonla siklohekzandan üretilir. Siklohekzanon ve siklohekzanol üreten birinci oksidasyon, siklohekzan ve oksijenin kobalt ve mangan katalizörleri varlığında 150-160 oC’de reaksiyonudur. Sonra bileşenler nitrik asit veya nitrik asit olmadan reaksiyonu ilerletirler. Adipik asit iki karboksil g..

AKRİLİK ASİT

Akrilik Asit % 99  (2-Propenoik asit, Etilenkarboksilik asit, Acrylic acid) (C3H4O2) (Kimyasal saflıkta, Chem pure) - 5 LitreAkrilik Asit Özellikleri:CH2=CH COOH formülü ile gösterilen organik bir asit olup propenoik asit de denir. Sanayide, asetilen ve karbon monoksitle suyun nikel katalizör eşliğinde tepkimesi veya akrilonitril bileşiklerinin hidrolizi ile elde edilir. Polimerlerin üretiminde başlangıç maddesidir.Akrilik bileşikler kalıplanmış yapı malzemeleri, optik gereçler, mücevherat,..

ASETİK ASİT

Kimyasal Adı : E260, Sirke Asidi, Etanoik AsitKimyasal Formülü : CH3COOHAmbalaj Şekli : 60 kg. lık Bidonlarda, 1 Tonluk KonteynerlardaTanımı ve Kullanım Alanları :Sanayide biyolojik ve sentetik yollar ile imal edilir. Tuz ve esterine asetat denir. Suda tamamen çözünür. Zayıf bir asittir. Asetik asidin glasiel asetik asit türü % 99,5 saf asetik asit içermektedir. Asetik asidin bu % 99,5'lik glasiel formu 17°C'de katılaşır ve kristalimsi buz taneciklerine benzer bir yapı oluşturur.K..

FORMİK ASİT

Görünümü : Renksiz, Sarımsı Hafif Karakteristik Kokulu Bir SıvıKimyasal Adı : Formic acidKimyasal Formülü : HCOOHAmbalaj Şekli : 36 kg'lık BidonÖzellikleri : Su, Metanol, Etanol, Aseton, Eter Gibi Çözücülerde Çok İyi Çözünür.Tanımı ve Kullanım Alanları :Saf formik asit, aşındırıcı ve keskin koku veren renksiz bir sıvıdır. Yoğunluğu 1.22 g / mL, erime noktası 8.4 ° C ve kaynama noktası 101 ° C'dir. Su ile tamamen karışabilir.Formik asit tipik bir karboksilik asit gibi dav..

FOSFORİK ASİT

Görünümü : Renksiz sıvıKimyasal Adı : Phosphoric AcidKimyasal Formülü : H3PO4Ambalaj Şekli : 35 kg'lık BidonKullanım Alanları :Fosforik asit, sülfürik asidin apatit (trikalsiyum fosfat kaya) ile reaksiyona girdiği ıslak bir yöntemle endüstriyel olarak üretilir.Ca 5 (PO 4 ) 3 CI + 5H 2 SO 4 + 10H 2 O → 3H 3 PO 4 + 5 CaSO 4 · 2H 2 O + HCIElde edilen fosforik asit çözeltisi yaklaşık 32-46% H, 3 PO 4 , nedenle daha sonra fosforik asidin daha yüksek konsan..

HİDROFLORİK ASİT

Kimyasal adı : Fluorohydric acid; fluoric acidKimyasal Formülü : HFAmbalaj Şekli : 25 Kg BidonlardaTanımı ve Kullanımı :Hidroflorik asit, Hidrojen florür bileşiğinin sudaki çözeltisine verilen ad. Özellikle cam işleme sanayinde kullanılır. Camı aşındırıcı etkisi olduğundan dolayı, cam şişelerde saklanamazlar. Berrak sıvı halinde olup, HF olarak tanımlanır.Hidroflorik asit a, çözelti içinde hidrojen florür (HF) , su . Fluoksetin (Prozac) gibi farmasötik maddeler, PTFE (Teflon) gibi..

NİTRİK ASİT

Kimyasal Adı : Aqua Fortis, Niter RuhuKimyasal Formül : HNO3Ambalaj Şekli : 75 Kg. Bidonlarda, IBC Lerde, Dökme TankerliTanımı ve Kullanım Alanları :Nitrik asit, halk arasında kezzap olarak anılan kuvvetli bir anorganik asittir. Tuzları nitrat olarak anıldığından, nitrat asidi olarak ta tanımlanmaktadır. HNO3 formülüyle gösterilen nitrik asidin % 100 lük olan durumuna mutlak nitrik asit, % 60-66 lık olan ve ticarette satışa sunulan durumuna adi nitrik asit yani halk arsındaki deyi..

OKZALİK ASİT

Kimyasal Adı : Ethanedioic Acid, Dihydrate; Oxalic Acid DihydrateKimyasal Formülü : C2H2O4Ambalaj Şekli : 25 Kg ÇuvallardaTanımı ve Kullanımı :Okzalik asit esas olarak karbonhidratların veya glikozun vanadyum pentoksit varlığında nitrik asit veya hava kullanarak oksidasyonu ile üretilir. Glikolik asit ve etilen glikol dahil olmak üzere çeşitli öncüler kullanılabilir. Daha yeni bir yöntem oksalik asit diesterleri vermek üzere alkollerin oksidatif karbonilasyonunu ger..

SİTRİK ASİT

Kimyasal Adı : 3-Hydroxypentanedioic Acid, 3-Carboxylic Acid, Hydrogen CitrateKimyasal Formül : C6H8O7Ambalaj Şekli : 25 Kg. lık TorbalardaTanımı ve Kullanım Alanları :Sitrik asit, modern endüstrinin pek çok alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Sürekli artan dünya nüfusunun birçok ihtiyacının karşılanabilmesi açısından oldukça önemli bir bileşik olan kristal yapılı ve renksiz bileşenin kimyasal formülü "C6H8O7" olarak ifade edilmektedir. Hemen hemen bütün bitkilerin yapısında var o..

STEARİK ASİT

Kimyasal Adı : Octadecanoic acidKimyasal Formülü : CH3(CH2)16COOH , (C18H36O2)Ambalaj Şekli : 25 kg.lık torbalardaKullanım Alanları :Stearik asit, yağlardan ve yağlardan oluşan birkaç büyük uzun zincirli yağ asidi içindir. Hayvansal yağlar, yağ ve bazı bitkisel yağlar gibi gliserid formunda sunulmaktadır. Bu yağlar hidrolizden sonra stearik asit üretirler.Stearik asit, doğada yaygın olarak bulunan ve karboksilik asitlerin genel kimyasal özelliklerine sahip olan..

SÜLFÜRİK ASİT

Kimyasal Adı : Sulphuric AcidKimyasal Formülü : H2SO4Özellikleri : Suda her Konsantrasyonda çözünebilir.Ambalaj Şekli : Bidon, IBC, TankerTanımı ve Kullanım Alanları :Sülfürik asit formülü, H2SO4 kimyasal formülüyle gösterilen renksiz ve yağımsı bir sıvıdır. Sanayide oldukça önemli olan kuvveti bir asittir. Suda çözünen ve kimya sanayinde en fazla kullanılan üründür. Akü asidi, zac yağı ya da zac asidi olarak ta bilinir. Saf haldeyken 25 derecede yoğu..

Görünümü : Beyaz/sarımtırak tozKimyasal Adı : Sodium D-gluconateKimyasal Formülü : C6..
Özellikleri;Tüm sert yüzeylerin yağ ve yağ esaslı kirlerden arındırılmasında kullanılan su bazlı deg..
ÖZELLİKLERİ:Güçlü, ekonomik, konsantre bir leke sökücüdür. Tekstil sektöründe kumaş üzerinden her tü..
ÖZELLİKLERİ:Metal ve alüminyum yüzeylerden yağ, kir ve pasların uzaklaştırmasında kullanılmak üzere ..